Táto stránka slúži pre pomoc zákazníkom k vyhotoveniu obhliadky energetického certifikátu budovy. Ak chcete zrýchliť vyhotovenie vášho certifikátu odporúčame vám, aby ste sa držali všetkých pokynov zverejnených na tejto stránke. Fotky, ktoré tu nájdete, boli stiahnuté z verejných stránok internetu a slúžia iba na usmernenie. Snažte sa fotiť iba to, čo budem uvádzať na tejto stránke. Všetko navyše bude zmazané.

 

1.Objednávka

Prosím o jej vypísanie a poslanie .Ak ste si službu objednali bez obhliadky, žiadame zákazníkov, aby objednávku vypisovali až vtedy, ak si nachystajú a pripravia všetky podklady na odoslanie.Chceme,aby nám objednávka prišla spolu naraz s podkladmi.Cenu vypíšte na základe našej dohody. V certifikáte-posudku budú zahrnuté všetky zmeny ak nejaké sú.Z čoho je postavený dom, aké vykurovanie v budove je Všetky zmeny si spolu prejdeme po telefóne. Budeme vás kontaktovať.Tieto informácie platia  iba pri novostavbách .

2. Fotodokumentácia

Skôr ako začnete niečo fotiť, je potrebné si prečítať inštrukcie ohľadom fotenia a posielania podkladov na spracovanie  certifikátu. Je dôležité sa týchto inštrukcií držať.Preto  prosíme ešte raz prečítajte si všetko čo je uvedené na tejto stránke. Ak pošlete zlé fotky alebo nekompletné fotky, nebude možné dokončiť váš certifikát a budete ich musieť fotiť  ešte raz.

 

 • všetky fotky sa fotia na šírku foťáka (mobilu) – nie na výšku,
 • nefotiť  veľa fotiek!  Stáči mi z každej veci  1x. Max  dokopy 10-15  fotiek Príklad (1-2 fotky cez okno , 4 fotky  z  vonku  okolo .  1-2 fotka kotla, 1 fotka bojlera, atd.)
 • dávajte pozor, aby ste nefotili rozmazané fotky. Je potrebné, aby boli viditeľné na projekte všetky rozmery okien, dverí a hlavne šírky- dĺžky po obvode projektu (ak máte projekt v digitálnej podobne, všetky tieto veci pre vás odpadávajú),
 • nastavte si na vašom zariadení vysoké rozlíšenie fotenia. Častokrát zákazníci majú nastavené minimálne rozlíšenie. Tieto fotky sú nepoužiteľné,
 • ak zákazníci posielajú fotky cez mobil, môže sa stať, že ich sám mobil pred odoslaním úplne zmenší. Dajte si na to pozor, aby sa to nestalo. Tieto veci si už musíte nastaviť sami,
 • nevkladajte svoje fotky do žiadneho dokumentu, ako je WORD alebo PDF. S fotkami potrebujeme ďalej pracovať.
 • ak vaše  fotky maju  veľkú veľkosť  odporúčam poslať  fotky cez  stránku    www.uschovna.cz  Vygeneruje vám odkaz a  pre istotu ho pošlite aj vy  vašim mailom mne na môj mail. Uschovna mi ten odkaz  vie tak isto poslať ale niekedy ho hádže do spamu. Preto odporúčam aby ste ho aj vy   sami mne poslali na môj mail. Ale to je už  na vás. Môžete mi to posielať aj  cez mail. 

Fotky, ktoré je potrebné nafotiť

Fotky budovy z vonku. Z každej svetovej strany jednu fotku. Ak je to možné, odfoťte celú stranu s oknami a dverami.

Fotky technických zariadení v budove:

 • Odfotiť okno z vnútra smerom dole – roh okna. Potrebujeme určiť zasklenie okna a vidieť profil -rámček okna (dôležitá fotka). Je v obrázkoch dole.
 • Fotka kotla, krbovej vložky, bojlera, rekuperačnej jednotky, štítkov, ak sa dajú odfotiť.

Fotky projektovej dokumentácie (ak máte v digitálnej podobne – PDF, tak nefotiť, poslať iba v digitálnej podobe)

Pre tých, ktorí nemajú vôbec žiaden projekt, je potrebné ísť na stránke nižšie, kde nájdete postup ako zamerať vašu budovu.

Tu potrebujeme iba tieto fotky:

 • Fotky 1NP prvé podlažie ako máte rozložené miestnosti v dome
 • Fotky 2NP druhé podlažie ak je
 • Fotka rezu
 • Fotka suterénu ak je

Nič iné neposielať (základy, pohľady, statika, atď. všetko bude  zmazané).

Projekt musí obsahovať všetky rozmery po obvode + rozmery okien a dverí- ŠÍRKA/VÝŠKA). Fotiť tak, aby boli všetky rozmery viditeľné. Tabuľky vpravo nepotrebujem fotiť. Ak viete, že rozmery okien-dverí sú iné ako v projekte, alebo máte viac, alebo menej okien a dverí, je potrebné ich poznačiť priamo do projektu. Nepotrebujem zoznam okien, ale potrebujem zakresliť rozmer okien priamo do projektu !!!  Napr. 1000/1250. Zmenu do 5 -6 cm neriešime. Zoznam okien, ktoré sa zmenili mi prosím neposielajte. Potrebujeme vedieť na akej svetovej strane okno je. Rátame solárne zisky.

3. Zameranie budovy

Ak nemáte projekt, je potrebné budovu zamerať. Meriame iba obvod budovy, nie rozloženie vnútorných priečok. To nie je potrebné zamerať. Meriame všetky rozmery po obvode z vonku + rozmery všetkých okien a dverí- ŠÍRKA/VÝŠKA. Presná poloha okien a dverí na konkrétnej stene nie je potrebná. Je potrebné len približne zakresliť, na akej stene to okno-dvere sú. Prosím vás, neposielajte nám zoznam okien a dverí do mailu-zakreslite ich priamo do projektu – pôdorysu budovy. Napr. 1000/1250. Rátame solárne zisky, preto to potrebujeme. Meriame všetko čo vyčnieva, alebo čo ide do vnútra budovy. Dole na ukážku dávame príklady zamerania od zákazníkov. Stačí jednoducho a hlavne čitatelne.

Meriame:

 • 1NP prvé podlažie
 • 2NP druhé podlažie
 • rez
 • suterén, ak je – je potrebné poznačiť v 1 NP,  kde sa suterén nachádza