Táto stránka  slúži ako pomoc zákazníkom  na vyhotovenie  obhliadky   energetického certifikátu budovy. Ak chcete  zrýchliť  vyhotovenie vašeho certifikátu  odporučme aby ste sa  držali  všetky pokynov  zverejnených na tejto stránke. Fotky  ktoré tu nájdete  boli stiahnuté  z   verejných stránok internetu  a slúžia   iba  na usmernenie.Snažte sa fotiť iba to čo budem uvádzať na tejto stránke.Všetko navyše bude mazané.

 

1.OBJEDNÁVKA

Prosím o jej vypísanie  a poslanie.Cenu vypíšte  na základe našej dohody.V certifikáte budu zahrnuté všetky zmeny oproti projektu. Z čoho je postavený dom, aké vykurovanie v budove  je . Nie je potreba vypisovať zdĺhavý dotazník. Všetky zmeny si spolu prejdeme s tým, že vám zavoláme .

 

2.Foto dokumentácia

Skôr ako začnete niečo fotiť je potrebné si   prečítať inštrukcie  fotenia.Je dôležite  sa týchto inštrukcii držať .Ak pošlete zle fotky nebude možne dokončiť  váš  certifikát a budete  ich musieť  fotiť  ešte raz.

 • všetky  fotky  sa   fotia  na šírku foťáka – mobilu – nie  výšku.
 • dávajte pozor aby  ste  nefotili rozmazané  fotky. Je potrebne aby boli viditeľne  na projekte všetky  rozmery  okien,  dverí a hlavne šírky- dĺžky po obvode projektu.(ak máte projekt  v digitálnej podobne všetky tieto veci pre vás  odpadávajú)
 • nastavte si na vašom zariadení vysoké  rozlíšenie fotenia.Často krát zákazníci  máju  nastavené minimálne rozlíšenie. Tieto fotky sú  nepoužiteľné.
 • ak zákazníci posielajú fotky cez mobil môže  sa  stať že ich  sám mobil  pred odoslaním úplne zmenši. Dajte si na to pozor  aby  sa to nestalo.Tieto veci si už musíte nastaviť  sami.
 • nevkladajte  svoje  fotky  do žiadneho dokumentu ako je WORD alebo PDF. S  fotkami potrebujeme ďalej pracovať .

2.Fotky ktoré je potrebné nafotiť:

Fotky budovy  z  vonku  z každej svetovej strany jednu fotku. Ak je to možné odfotiť celú stranu  s oknami a dverami.

Fotky  technických  zariadení v budove:

 • Odfotiť okno z vnútra smerom dole- roh okna .Potrebujeme určiť  zasklenie okna a vidieť  profil -rámček okna.Dôležitá fotka.Je v obrázkoch dole.
 • Fotka kotla , krbovej vložky ,bojlera, rekuperačnej jednotky ,štítkov ak  sa  dajú odfotiť.

Fotky  projektovej dokumentácie (ak máte v digitálnej podobne –  PDF tak nefotiť poslať iba v digitálnej podobne ):

Tu potrebujeme iba  tieto  fotky

 • Fotky 1NP prve  podlažie ako máte rozložené  miestnosti v dome.
 • Fotky 2NP druhé podlažie ak je
 • Fotka Rezu
 • Fotka suterénu ak je

Nič iné  neposielať.(základy , pohľady,  statika, atď všetko bude  zmazané)

Projekt musí obsahovať všetky rozmery po obvode + rozmery okien a dverí- ŠÍRKA/VÝŠKA). Fotiť  tak aby  boli všetky rozmery  viditeľné.Tabuľky v pravo  nepotrebujem fotiť. Ak viete že rozmery okien sú iné ako v projekte ,alebo mate viac alebo menej okien je potrebne ich poznačia priamo do projektu .Nepotrebujem zoznam okien, ale potrebujem zakresliť rozmer okien priamo do projektu !!!  Napr 1000/1250. Zmena do 5 -6 cm neriešime.Takže vás prosím zoznam okien, ktoré sa zmenili mi neposielajte.Potrebujeme vedieť na akej svetovej strane okno je. Rátame solárne zisky .